Skolēn – ES TEV TICU!

Hello!

Es zinu, ka ir pagājis vairāk kā pusgads kopš iepriekšējās publikācijas.

Bet no tā visa piedzīvojuma, man ir daudz stāsti vācelītē. Tā kā – atloku piedurknes un nirstu iekšā klaviatūrā.

Sāksim ar aktuālāko:

PIRMĀ SKOLAS DIENA!!!!

Šogad, man tā nav aktuāla. Un gribētos teikt – diemžēl. Jo man patīk mācīties. Neteiktu, ka piespiedu 12 gadi skolā bija tie iedvesmojošākie… Un tieši pabeidzot vidusskolu, es atradu īsto mīlestību pret mācībām. Un žēl, ka to es nezināju pirms tam. Iespējams, skolas posms aizritētu ar mazāk galvassāpēm… maniem skolotājiem.

Jau iepriekšējos rakstos esmu minējusi, ka nebiju paklausīgākais skolēns. Neteiktu, ka biju ar smagu galvu – es vienkārši neredzēju jēgu daudzos uzdevumos un izvēlējos tos nepildīt. Man paveicās, ka atzīmes nebija svarīgākais. Tāpēc, netērējot visu enerģiju bezjēdzīgās lietās, es ātri atradu to, ko es vēlos darīt. Paralēli skolai apmeklēju dažādus kursus (lietvedība, grāmatvedība u.c.) – es zināju, man būs savs uzņēmums! Un kā jau nojaut, katru dienu pavadīju deju treniņos, vai arī strādājot (yes, strādāju jau kopš 11 gadu vecuma).

Pirms 14 gadiem tas nebija aktuāli, bet tad jau veidoju savu brendu sociālajā vidē. Taisīju gan mājaslapas, gan aktīva biju draugiem.lv (kurš tos vēl atcerās?) un pat nosacīti populāra tādā portālā kā – face.lv (tikko ieskatījos – un tāds vēl pastāv!).

Ko es ar to vēlos pateikt?

  • Skolēn! Tikai tavās rokās ir tava nākotne.

Ir grūti koncentrēties saviem mērķiem, ja no visām pusēm tiec iespaidots – vecāki, skolotāji, draugi, sociālie tīkli, valsts, es utt.

Kā nesen dzirdēju gudru cilvēku sakām: Nav nepareizas izvēles.

Ar to ir jāsaprot, ka vai nu tu iegūsi mācību vai arī tev veiksies. Es personīgi uzskatu, ka jebkura mācība (neveiksme) ir arī veiksme. Ej – un dari! Darīt – ir atslēgas vārds.

  • Runājot par skolu – mācīties ir forši un būt gudram ir stilīgi! Es apsolu.

Zinu zinu, skolu sistēma nav tā labākā, daudzi skolotāji nemāk iedvesmot, klases biedri arī vēl citādāki. Ir ļoti viegli koncentrēties uz negatīvo. Tas dod komfortu.

Iesaku pamainīt tikai savu skatījumu.

  • Un, lai cik banāli tas neizklausītos – nostādi konkrētus mērķus!

Tev pašam ir jāsaprot, ko tu vēlies. Ja peldēsi visiem līdzi – tāds arī būs iznākums. Atjēgsies pie parādu gūzmas, cenšoties visu paspēt izdarīt pēdējā brīdī, zaudējot dārgo laiku, lai attīstītu savu potenciālu savā tā brīža hobijā!

  • Un ja kāds no vecākiem lasa šo – Aizliegšana apmeklēt treniņus nevienu nekad nav padarījusi gudrāku.

Iesaku, drīzāk, atņemt telefonu, nomainīt wifi paroli utt. Ir daudz citi veidi, kā sodīt, nevis ar to, kas tieši palīdz smadzenēm strādāt – fiziskas aktivitātes!

Skatoties pēc manas skolas pieredzes, es saku – ir vairāki varianti kā to “izdzīvot” un pabeigt. Neieciklējies tajā vienā “pareizajā”.

Skolēn – visa pasaule tev ir vaļā! Nekad vēl nav bijis tik viegli mācīties! Izmanto to! Maini pasauli!

Es Tev ticu!

Un, ja tev pietrūkst iedvesmas – raksti man! Bieži vien, viss, kas ir nepieciešams, ir parunāt 😊

Lai izdodās!

Ar cieņu,

Ieva

Atstāj komentāru

@ievabiteniece

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.