Grāmatas/Filmas, kas ir ietekmējušas manu dzīvi | Kartīte Nr. 4

Hi! Sveiciens atpakaļ Kartīšu Blogā, kuram joprojām neesmu izdomājusi nosaukumu… 😀 Esi te pirmo reizi? Apstāstīšu īsi, ko mēs te darām:

Ideja ir tāda: Nopirku kastīti ar kartiņām, kur uz 150 no tām ir dažāda tipa jautājumi. Praktiski – tas ir domāts, kad ir iestājies rakstnieku bloks. Un HEY – man tāds bija! Nespēju atrast konkrētu virzību šai lapai.

Tad nu lūk, katru nedēļu (varbūt pat divas reizes nedēļā) – es izvilkšu vienu kartiņu un atbildēšu uz tās jautājumu. Šo kartiņu nosūtīšu arī kādam savam draugam vai paziņam, lai viņš/viņa izsaka savu viedokli. Šoreiz šo jautājumu papildinās Agija Jirgena 😉

Ok – Let’s GO!

______________________________________

Rudens man asociējas ar visaktīvāko sezonu gadā, un šajā laikā, grāmatām vispār neatliek laiks. Bet vairumam cilvēku (kā Pinterest man te rāda) – ir tieši pretēji. Lapas krīt, lietus līst, tu esi ietuntulējies mīkstos pledos, kafijas krūze rokās un GRĀMATA! Atzīšos – es tā vēlos! Bet mans laiks ir decembra beigas un vasara.

Kādreiz spēju izlasīt 2 – 4 grāmatas mēnesī (neskaitot mācību grāmatas). Kā saka – grāmata ir ātrākais veids kā nokļūt kur vien vēlies 😊

Ļoti patīk detektīvi (kā piemēram – The Girl With The Dragon Tattoo), un kriminālās drāmas – yes – all time favorite “THE GODFATHER”, arī zinātniskā fantastika – no tām mīļākā grāmata ir Stīvena Kinga – 11/22/63 , kurā tika apvienots viss, kas man patīk – drāma, ceļošana laikā, Kenedija noslepkavošana (nē, nav tā ka esmu PAR šo slepkavību, bet esmu bijusi apsēsta ar konsperācijas teorijām par šo notikumu) – un beigās vēl seriāls balstīts uz šo grāmatu, ar vienu no maniem mīļākajiem aktieriem – James Franco!

Autobiogrāfijas, Fantāzija, Dzeja, Stāsti, Self-help un Mācību grāmatas – viss man patīk! Izņemot – Romāni. Kaut kā šķiet – bezjēdzīgi. Visos iepriekšējos žanros pamatā ir mīlestība – tāpēc ar to pietiek!

Ok, es pārāk jau satraucos šo rakstot – JO grāmatas ir tiešām mans hobijs. Kopš sevi atceros – tik ilgi arī lasu. Pirmajā klasē man bija tīīīk garlaicīgi – jo kamēr pārējie burtoja, tikmēr es varēju lasīt pieauguša cilvēka ātrumā. Laika gaitā, ātrumu un dažādas lasīšanas tehnikas esmu attīstījusi. Ja man ir laiks – pa vienu vakaru varu mierīgi izlasīt apmēram 300 lpp grāmatu. Tā kā jau saproti – savā dzīves laikā esmu jau izlasījusi simtiem, varbūt pat tūkstošiem grāmatas. Izvēlēties tikai pāris ir traki grūti… Mēģināsim!

Grāmatas/Filmas, kuras ir ietekmējušas manu dzīvi :

1.James Redfield – The Celestine Prophecy

Šī. Grāmata. Ir. Jāizlasa. Ikvienam.

Nopietni!

To man ieteica Grieķijā – viesnīcas darbinieks, kurš tur strādāja. Katru rītu, brokastīs lasīju – un viņš teica, ka man noteikti ir jāizlasa THE CELESTINE PROPHECY. Tā ir izmainījusi viņa dzīvi un zina, ka izmainīs arī manu! Tā kā ceļojumos sāku grāmatas pirkt telefonā – e-grāmatas veidā – tad to arī uzreiz iegādājos. Bet nesāku lasīt uzreiz, diemžēl.

Lēnā garā to izlasīju pa vasaru – un tikai beigās man viss saslēdzās (mind blown emoji).

Ja tev interesē sevis attīstīšana un vēlēšanās saprast – kāpēc notiek kā notiek – un kā pasaule mainās (pareizāk sakot – ir jau izmainījusies) – IZLASI!

Kopš tās es redzu skaidrāk, domāju skaidrāk – un man ir vieglāk sasniegt savus mērķus.

Uzrakstīts ir ļoti vienkāršā valodā (kas man, kā grāmattārpam, nedaudz traucēja). Tā nav brutāli pamācoša grāmata – self-help tipa, bet gan stāsts ar dažādiem notikumiem, kuros ir pastāstītas.. hmm.. kā lai paskaidro…. – atziņas! Bet nē. Ir grūti paskaidrot. Tāpēc LASI!

Visi, kuri ir jau izlasījuši – ir ļoti pateicīgi un jau to izmanto savā labā 😊

2.Steve Jobs – Biogrāfija

Pēc šīs grāmatas izlasīšanas – daudzas idejas paņēmu no Stīva darba tipa, un izmantoju savā uzņēmumā! UN tas strādāja!!! Šīs grāmatas dēļ – PRO/X pastāv 13 gadus, un vienmēr ir izcēlies ar inovācijām un dažādību. Gribās vēlreiz pārlasīt. Tiešam iedvesmojoši. Lai gan ironiskā kārtā – man nekas nav no Apple tehnikas. Hah. Un, iespējams, nebūs arī 😊

3.Harry Potter

Yup. Es nezinu kāpēc. Bet šim bija jābūt šajās topā !

Esmu šīs grāmatas esmu pārlasījusi 4 reizes savā dzīvē – gan latviski, gan angliski. Lielisks veids – kā atslēgties no ikdienas un noticēt maģijai. #Griffindor

Domāju, ka vairāk komentārus šī grāmata neprasa.. 😊

4.Dale Carnegie – How To Win Friends And Influence People

Laba grāmata tiem, kuri strādā ar cilvēkiem. Paaugstinās tavu pašapziņu noteikti! Daudz ir palīdzējusi saprast – kā panākt sev vēlamo. Ne ļaunā ziņā ! Ar mērķi – palīdzēt citiem. Viegli lasāma – bez sarežģītiem terminiem.

5.Filma – Moulin Rouge

Šī filma man asociējas ar to, ka pirmo reizi dzīvē es nodomāju – es gribu būt horeogrāfe un režisore. Kā uzfilmēts – kā dejo – kā pastāstīts stāsts! Bija brīdis (mēnešiem), kad pēc skolas devos mājās, lai to noskatītos un tikai tad varēju turpināt savu dienu. Ahh.. VHS laiki 😊

Nekas tāds jau īpašs nav – salīdzinot ar mūsdienu filmām. Es pat teiktu, ka The Greatest Showman ir labāka. Bet tiem laikiem – tas bija fenomenāli! Tik krāsaini un iespaidīgi, tajā pašā laikā sirdi lauzoši.

 

Šobrīd uz galda ir 7 iesāktas grāmatas, kuras vēlos šogad pabeigt izlasīt – un ar tām dalīšos savā Instagram profilā. Ja tev interesē – seko tur – un likšu šo informāciju arī pie Highlights!

Bet kā Agija atbildēs uz šo jautājumu?

Agija ir viena no manām bijušajām studentēm – talantīga, radoša, vienmēr smaidīga, jauka un galvenais – ziņkārīga. Ziņķārīga par visu, kas varētu viņai palīdzēt dzīvē.

Un man ir prieks, ka joprojām viņa meklē šos ceļus.

Agija Jirgena

Mana mīlestība pret grāmatām sākās 5.klasē. Tas bija laiks, kad pasauli pāršalca Stefanijas Meieres “Krēslas” grāmatu sērijas lielais viesulis, līdzi aizķerot arī mani. Taču vienam viesulim norimstot, sekoja nākamais, proti, Sūzenas Kolinsas ”Bada spēļu” triloģijas laiks, un līdz ar to varenās durvis uz jaunu pasauli bija atrautas vaļā, slieksnis bija pārkāpts, un tāda maza es stāvēju priekšnamā pasaulei, kura brīvībā palaida manu fantāziju.

Un tā soli pa solītim es sāku iepazīt lielo grāmatu pasauli, gan ejot pa literātu novirziena obligātās literatūras ceļiem, gan brīvajos brīžos blandoties pa to pašai…

Bet šoreiz ne par Meieres “Krēslu” , un arī Virzas “Straumēniem“  ne. Šoreiz par tām grāmatām, kuras mani visvairāk no visām ietekmējušas, un kurām manā grāmatplauktā īpaša vieta piešķirta… tās kuras izlasīt,tad – pārlasīt, un katru reizi ko jaunu un vērtīgu sev atrast. Grāmatas – skolotāji.

Nu tad sāksim:

1.Eckhart Tolle “A New Earth: Awakening to Your Life’s Purpose”.

Ar šo grāmatu iepazinos pateicoties Opras Winfrijas podkāstam “SuperSoul Conversations”, kurš, starp citu, ir mans līdz šim vismīļākais podkāsts. No šī gada janvāra sākuma, katru pirmdienu podkāstā iznāca jauna epizode, kurā Opra ar Eckhartu runāja par šo grāmatu. Katru nedēļu tika pārrunāta viena nodaļa, un cilvēkiem, kuri šo grāmatu bija izlasījuši, bija iespēja uzdot Eckhartam jautājumus un saņemt no viņa atbildes. Podkāstu cītīgi klausījos katru nedēļu, un viss par ko viņi runāja vienkārši sarezonēja ar mani tik ļoti, ka nebija šaubu – grāmatai ir jābūt arī manā īpašumā! Un šobrīd tā stāv manā grāmatplauktā, ar marķieriem viscaur sakrāsota un pavisam droši varu apgalvot,ka putekļus tā vēl redzējusi nav! Lēni lasāma, jo ārkārtīgi patiesa un visādu atbilžu pārpilna. Stāsts par mūsu ego un netikai…

Re, daži Eckharta Tolles citāti:

“Stillness is the language God speaks, and everything else is a bad translation.”

“Accept – then act. Whatever the present moment contains, accept it as if you had chosen it. Always work with it, not against it… ”

“What you react to in another, you strengthen in yourself”

….. un tā varētu turpināt vēl ilgi.

2.Līza Burbo “Klausi savu labāko draugu uz Zemes savu ķermeni”

Viena no tām grāmatām, kuru pati visticamāk nekad neiedomātos izlasīt, ja tā nebūtu man vienkārši iedota! Turklāt, sākusi to lasīt un līdz beigām pat vēl netikusi, devos uz  grāmatveiklu un nopirku pašai savu personīgo šīs grāmatas eksemplāru!  Ārkārtīgi vērtīga grāmata, kura man deva (un joprojām dod) daudz to lielo “AHHA” momentu…

Grāmata par lielajiem Visuma likumiem, un to kā parūpēties par ne tikai savu fizisko, bet arī emocionālo un mentālo ķermeni, un kāpēc tas vispār ir svarīgi…

Vareni VĒRTĪGA, acis atveroša, domāt un analizēt veicinoša grāmata.

“Tavs ķermenis ir veidots no miljardiem šūnu, savukārt katru cilvēku var uzskatīt par Zemes šūnu. Ja visas tavas šunas ir veselas, arī tavs ķermenis ir vesels, un tu tajā jūties labi. Tieši tas pats attiecas uz Zemi.” (10lpp) – un šie divi teikumi jau pašā sākumā norāva jumtiņu!

3.Indulis Paičs “Deviņi dvēseles uzdevumi”

Dvēseles karte grāmatas formā.

Un ar to jau ir pateikts pietiekami un neko vairāk klāt rakstīt neprasās.

Tieši tik īsi un konkrēti. Dvēsles karte.

Un kaut gan lasīju to jau labu laiciņu atpakaļ, atceros sevi domājam: “un kādēļ ko tādu neviens nemāca skolās?”.  Jeb par to kā savaldīt sevī mītošās kaislības un dvēseles mocītājus, kā sevi iepazīt un kā GODĪGI un PATIESI pašam sevi ieraudzīt…

Dikti palika atmiņā!

4. Kā ceturto vēlos šeit minēt ko nedaudz citādāku, turklāt nevis konkrētu grāmatu, bet gan autoru pašu par sevi. Pie daiļliteratūras mazlietiņ atgriežoties, tas ir neviens cits kā Ērihs Marija Remarks. Jāatzīst, ka neesmu izlasījusi visus viņa darbus, taču, šķiet, ka ar tiem kurus esmu,pilnībā pietiek, lai būtu droša par savu viedokli. Ar Remarka romāniem vismaz pagaidām nav nācies nošaut greizi, tie vienmēr mani “sagrābj” un nelaiž vaļā līdz pat pēdējai lappusei, un tāpēc bieži vien, kad laika nav daudz, taču gribās kaut ko skaisti sarakstītu izlasīt, attopos pie plaukta, kurā stāv tieši šī rakstnieka daiļrade. Tā kā māk pateikt Remarks, tādu nezinu nevienu citu….

Par šiem četriem punktiem jādomā nebija vispār, atbilde bija skaidra jau izlasot jautājumu vien, taču pie pēdējā, piektā punkta gan apstājos.. bet ja jau jāsāk tomēr domāt, tad savu sarakstu vēlos tepat arī noslēgt, un piekto punktu veltu kādai no tām grāmatām, kuras stāv manā wishlistā, vēl neizlasītas – Oprah Winfrey “Path made clear”, David Goggins “Can’t hurt me”,  Jason Zook “Own Your Weird” vai vēl kādai citai, piemēram…

Kāda gan laime, ka mums ir grāmatas!

FOTO: Elīna Ansone

Atstāj komentāru