Mani 10 Motivācijas baušļi

Nekas nenāk viegli – arī man nē. Ir jauna diena un ir jāmeklē jauns iekšējais spēks.Mans lielākais skolotājs – iepriekšējās dienas pieredze. Man ir tik milzīgi sapņi, un es tiešām vēlos tos sasniegt. Apkopoju 10 savus baušļus, kuri man palīdz, lēnā garā, solīti pa solīti, dienu pēc dienas, doties tālāk. Varbūt arī tev palīdzēs! Droši – vari komentēt savas domas, vai arī man rakstīt privāti no sadaļas “Kontakti”.

Mani 10 motivācijas baušļi :

1. Nodefinēt skaidri savus mērķus.

Mērķim ir jābūt skaidram un vizualizējamam. Kā arī jāapzinās tā plusi un mīnusi. Iztēlojies sevi nākotnē – sasniedzot vai iegūstot to ko vēlies. Kā tu jūties? Turi šīs sajūtas pie sevis un nekautrējies nosvinēt katru paveikto soli/pakāpienu līdz tam. Es, protams, nedomāju ar alkoholu. Ir daudz citi veidi kā sevi palutināt 🙂 Manuprāt, tieši ceļš līdz mērķim ir pats interesantākais. Kad būsi to sasniedzis, tad tikai atliek izaicināt sevi nākamajam. Un tā katru dienu pa solītim. Pēc pieredzes varu apgalvot, tas strādā. Man ir piepildījušies vistrakākie sapņi, kuri, protams, tagad šķiet pašsaprotami, bet kādreiz nebija iedomājami. Izvēloties vārda “nevaru, nav iespēju” vietā teikt – “kas man ir jādara, lai sasniegtu šo mērķi”. Un atbildes nāks, ja sāksi rīkoties. Pie gaidošiem un sēdošiem cilvēkiem nekas nenāk… Ja nu vienīgi vecums.

2. Turēt savu templi kārtībā.

Kurš gan ir gatavs gāzt kalnus, ja daudz slimo, ir noguris vai morāli piesārņots. Turi savu ķermeni kārtībā. Jā, ir tiešām to grūti izdarīt mūsdienās, jo kārdinājums un atkarības ir uz katra soļa. Bet nākamreiz, kad tev gribās to cigareti paņemt rokās, vai iesūkt vakarā kādu kokteili – vai tiešām šīs lietas tev palīdz samazināt “stresu”? Šis ir vieglākais ceļš – un noteikti ne efektīvākais. Reklāmas ir sagrozījušas galvu mums pamatīgi. No tā var tik vaļā, tikai sevi tā pa īsto iemīlot. Un kurš gan gribētu tad sev nodarīt pāri?

Templis ir arī tavs prāts. Nepārtraukti izglītojies, sporto, regulāri ēd. Pie šī gribētu piebilst teicienu : “Nezināšana neatbrīvo no atbildības”. Nu nestrādā nekādi – es nezināju. Tas ir tikai īslaicīgs sevis mierinājums.

3. Just Do It!

Ir tikai jāsāk! Ikdienā, manā galvā, ir diezgan spraigas diskusijas. Pieņemu, ka tur strīdās prāts, sirds un slinkums. Saprotot, ka tā ir tīrā enerģija, un pieņemot enerģijas nezūdamības likumu, iemācījos programmēt savu prātu. Kad tiešām negribu vai nespēju, es iekšēju uz sevi kliedzu – JUST DO IT! Latviski arī, protams – “DARI, DARI, DARI!”.

Jau būs gandrīz 10 gadi, kopš šis teiciens mani iedvesmo. Tas lielu lomu spēlēja tajā, ka aizgāju no darba veikalā NIKE. Strādājot pie kases, sapņojot par savu nākotni – manā priekšā šis uzraksts gozējās ar milzīgiem burtiem. Paldies! Es neilgi pēc tam atvēru savu deju studiju!

Šis, starpcitu, ir tāds pats treniņš kā muskuļiem. Regulāri to atkārtojot, tas iestrādājas un vairāk nevajag sevi tik ļoti piespiest. Tikai atcerēties!

If you can do it – do it all the time!

4. Nebaidīties mainīties.

Visiem ir skaidri zināms, ka patiesība neeksistē. Manā prātā, šī turēšanās pie taisnības ir kā turēties pie neredzamas virves, kad krīti. Nedaudz par skarbu, bet varbūt arī nē? Ļoti laba un noderīga mācība – uzklausīt citus, pieņemt viņu domas/uzskatus, varbūt kaut ko pārmantot sev, pretī izteikt savu versiju un iet tālāk, apaugot ar zināšanām.

Kāpēc tev ir bail mainīties? Man nav. Šodien man ir noteikti uzskati, bet ar mani kaut kas var notikt – un rīt es domāšu pavisam citādāk. Un tas mani šajā dzīvē visvairāk sajūsmina. Jauna informācija, jaunas domas, jaunas enerģijas. Un no tā veidojas inovatīvas idejas.

Patiesība ir īslaicīgs komforts.

5. Runāt skaļi par saviem sapņiem/mērķiem.

Kā kāds spētu man palīdzēt, ja nezinātu, ko es vēlos? No kurienes ir nākusi šī māņticība? Man ļoti patīk Vikipēdijas skaidrojums – “Māņticība ir aizspriedumi, kuri veidojas tad, kad cilvēki novēro parādības, kurām nespēj rast cēloņus vai arī savu nezināšanu dēļ, nespēj izskaidrot, un tādēļ šīs parādības tiek uzskatītas par nākotnes vēstnešiem.”

Tāpēc, ej un runā par saviem sapņiem un mērķiem! Bail, ka neizdosies un visi domās, ka esi neveiksminieks? Lai tad viņi iet ieskrieties.

Mums ir jārāda, ka ne vienmēr viss izdodās, un bieži vien neveiksmes ir lieliska dzīves mācība, kura noved pie lielākas veiksmes. Mums ir jāsadarbojas, mums ir jāpalīdz!

Es ticu, ja vairāk sapņosim un dalīsimies ar to, mēs ne tikai atradīsim ātrākos ceļus, lai tos sasniegtu, bet arī iedvesmosim citus pa ceļam.

Un ja esmu pastāstījusi par saviem sapņiem , tas ir papildus motivātors, jo tomēr būtu neērti, slinkuma dēļ padoties.

6. Dod vairāk nekā ņem.

Jā, Jā, Jā! Dodot vairāk, vairāk saņemsi atpakaļ! Bet līdz ko tu iedomāsies “kas man par to būs” – tas var arī nestrādāt. Jādod no sirds un patiesi! Ja tikai ņem, tad tevī kaut kas aizsprostojas un vienu mirkli ne tu vari uzņemt, ne atdot. Sākas likstas, slikts garastāvoklis, un beigās vēl visi citi vainīgi. Ja tikai dod… nu tu zini kas no tā beigās ir.. tukšums. Dzīvosim harmonijā!

Un es to neasociēju ar naudu – pietiek ar smaidu, šokolādes gabaliņu un padomu. Kad tu pēdējo reizi izdarīji kaut ko nesavtīgu?

Šajā tēmā, runājot par naudu – no mana skatu punkta tā ir diezgan slikta enerģija. Cik vien ir iespējams, es mēģinu par to nedomāt. Tieši tāpēc es neesmu miljonāre, bet, manuprāt, esmu ieguvusi tik daudz, ko ar naudu nekad nenopirktu. Kad man piedāvā kādu darbu/projektu/izrādi – mana pirmā doma ir “Kā es to izdarīšu, Kādi cilvēki tur būs? Kā viņus labāk attīstīt?” un līdzīgas domas. Es patiesi ticu, ka nauda nāks līdzi pēc labi paveikta darba. Un kopš es tā domāju – tā ir! Tiem, kuriem pirmā doma – “Cik maksās?” – tie arī bezgalīgi dzīvo parādos, kredītos un citās, ar naudu saistītās, lamatās.

Es ļoti, ļoti, ļoti daudz daru bezmaksas darbiņus, jo zinu, ka tā pieredze man noderēs citā – lielākā darbiņā, kur tad es nopelnīšu. Un pieredzi – nav iespējams nopirkt. Protams, paliekot vecākai, es jau esmu izdzīvojusi šos pieredzes gadus, zinu savu vērtību, un pieprasu to. Bet nekoncentrējos uz to.

7. Pieņemt un izmantot savā labā Jauno Pasaules Kārtību.

Kas ir Jaunā Pasaules Kārtība? Internets un brīvība.

Es pat nezinu, kur es būtu šobrīd bez Google! Tā ir bijusi mans lielākais dzīves skolotājs! Bet ar internetu nāk līdzi arī tas, ka jebkurš cilvēks uz pasaules, anonīmi, var izteikties par tavu darbu. Un, protams, viņš izmantos izdevību pateikt kaut ko negatīvu.

Man patīk John Mayer, teiciens: “This is not a broken version of success , this is the new version of success”.

Man palīdz izlūzija, ka otrā pusē ekrānam sēž desmitgadīgs bērns, kuram ir nepieciešama palīdzība, lai izšņauktu degunu. Un ko viņš var zināt par manu darbu? To cilvēku viedoklis, kuri man ir nozīmīgi – tie man pateiks atklāti kas un kā. Starpcitu, kad dzirdu pārāk daudz laba par sevi, es sāku uzmanīties un analizēt ko daru. Esmu nonākusi rutīnā, daru jau pārbaudītas lietas un necenšos vairāk. Ir laiks riskēt! Es pati savā dzīvē esmu uzrakstījusi 3 – 4 komentārus, un arī tad, pierakstot savu vārdu. Negribās ar negācijām bojāt garastāvokli sev un apkārtējiem – nu kam tas nepieciešams? Parasti par mirušajiem saka – “Labu vai neko”, un es šo pašu principu mēģinu pielietot arī internetā.

 8. Nebaidies būt citādāks.

Es zinu, ka tam tiešām ir grūti noticēt – bet KOPIJAS NEVIENAM NAV VAJADZĪGAS! Man bija un joprojām ir grūti tikt kaut kādos projektos tieši sava baby face un šķielējošās acs dēļ, bet esmu pieņēmusi sevī šīs lietas, un priecājos, ka varu atšķirties. Nebaidos arī no sava viedokļa, man pat patīk izaicināt cilvēkus, kuri domā pavisam citādāk nekā es.

9. Cieņa, pieklājība un labas domas.

Lai cik slikti tev šķistu apkārtējie, tev ir tie jāciena un jāsūta vislabākā enerģija.

Nepieklājīgi, ļauni un naidīgi cilvēki reti sasniedz lielus panākumus. Ar iekšējām negatīvajām emocijām ir grūti pat dzīvot! Ja jūti sevī šo indi – ieskaties savā iekšējā pasaulē. Ko tu esi izdarījis/neizdarījis, lai tā būtu? Jā – Tu! Nevis cilvēki tev apkārt. Protams, ir viegli vainot ārējos apstākļus, bet uz šo gadījumu attiecās šis pats teiciens – DOMAS MATERIALIZĒJAS! Visos virzienos – arī negatīvajos. Kad saki nevaru – tā arī notiek.. tu nevari. Šīs ir visvienkāršākā dzīves mācība. Iemācoties domāt vēlamā virzienā – dzīves mainīsies. Kāpēc nepārtraukti vēlamies būt cietēji un lūzeri? Šo fetišu nespēju izprast. Mīli apkārtējos – un tie mīlēs tevi! Šajā gadījumā nedrīkst aizmirst par harmoniju – atļaujies 50% negatīvām lietām/domām. Tās spēj arī tevi novirzīt vajadzīgajā virzienā, jo ne vienmēr tas ko gribam, ir tas, kas mums vajadzīgs.

10. Tev būs izvēdināt galvu.

Lai cik daudz es vēlētos izdarīt noteiktos termiņos, tas nebūs kvalitatīvi, ja būšu nogurusi. Beidzot esmu iemācījusies ik pa laikam restartēties. Es joprojām daru daudz, bet vismaz sekoju līdzi harmonijai. Man jau bieži vien ir gŗūti nodalīt darbu no atpūtas, jo darbu neuzskatu kā darbu. Tur ir maza problēma.

Vispār, mans uzskats ir šāds – jaunības gados ir jāizmanto sava enerģija un jāstrādā, jāattīstās pēc iespējas vairāk un dažādāk, lai vēlāk varētu atļauties balansēt ar savu laiku.

Katram jau tā galvas vēdināšana ir citādāka – un manējā noteikti ir daba. No dabas esam nākuši, dabā atgriezīsimies. Nezinu neko vēl vairāk enerģijdevošu kā māti zemi, tuvējo priedi un ūdens vienmērīgo čalošanu. Vēl vēdinu savu galvu ar hobijiem, kuri nav saisīti ar manu pamatnodarbošanos – kā piemēram – riteņbraukšana pa meža takām, Supošana uz Baltezera un GRĀMATAS. Tās vienlaicīgi izvēdina un papildina galvu. Win/Win situation.

Paldies par lasīšanu,

Uz tikšanos,

Ar cieņu,

Ieva.

Atstāj komentāru

@ievabiteniece

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.