Ko Es Vispār Daru?

Pastāstīt cilvēkiem, ar ko es nodarbojos dzīvē, ir ļoti izaicinošs process.

Ja skatāmies no vienas puses – “es esmu dejotāja” – neizklausās pārāk nopietni, vai ne?

Un no otras puses – “es vēlos mainīt pasauli” – skan pārāk bravūrīgi. Tāpēc top šis raksts, lai paskaidrotu tev un sev – ko es vispār daru.

Visa pamatā es esmu vienkārša meitene, kura daudzus “neiespējami” pārvērta realitātē, tāpēc man kaitina, kad uzreiz saka, ka kaut kas ir neiespējami. Lai gan, tas ir arī labs pamudinājums kaut ko darīt. Pēdējos gados gan ir tāda apdomīgāka ikdiena, bet tāpat vēlos dabūt atpakaļ to dzinuli, kurš bija iepriekš. Un nav stāsts par kaut kā pierādīšanu. Ai, ko es te meloju, protams, ka es vēlos pierādīt sev, ka ir iespējams.

Viena no manām šķautnēm ir – deja. Man īpaši nepatīk sevi saukt par dejotāju. Jā, es dejoju daudz, bet ne tik daudz, cik es daru kaut ko citu. Vairāk par dejošanu es plānoju dejas, mācu tās un radu. Tāpēc, “ horeogrāfe ” skan daudz labāk. Un daudz nopietnāk 😊

Lai deja manā ikdienā pastāvētu, es izveidoju savu deju studiju. Līdz ar to, es esmu uzņēmēja. Un deju studija ir tieši tāds pats uzņēmums kā jebkurš cits.

  • ♥ Esmu atbildīga, lai mums ir telpas, lai tās ir labiekārtotas un kārtībā. Cilvēki, kuri nav strādājuši ar savām telpām, nemaz neapzinās kādas problēmas mūs piemeklē dienu no dienas. Es un vairāki cilvēki man apkārt daudz strādājam, lai jaunietis atnāktu uz studiju un justos ērti. Iesaku ieiet mūsu studijā un apskatīties apkārt – uz katru sīkumu. Šī brīža telpas ir taisītas nevis no nulles, bet gan no mīnuss 100. Katra siena, mēbele, gaisma, vads, dēlis, svece utt. ir tajā vietā, jo ir bijis pirms tam process, lai vispār par to izlemtu, tad to sarunātu, tad izdarītu tā, lai tas ir tur, kur ir. Katrs pats mazākais sīkums. Arī tīrība. Tagad tas aizņem nedaudz mazāk laika, bet daudzus gadus pēc kārtas, tas aizņēma vidēji vismaz 2 – 3 h dienā. Tagad – ap 1,5h dienā.
  • ♥ Papīri, papīri, papīri. Daudz papīri. Grafiki. Abonementi. Atskaites. Utt.
  • ♥ Kopā ar talantīgiem cilvēkiem, esam izveidojuši arī studijas tēlu. Šķita, ka būs vieglāk. Uz maniem pleciem ir lēmumi – Jā vai Nē. Es atbildu par to kā mēs izskatīsimies sociālajos tīklos. Dizaina lietas ir veidojuši profesionāļi, bet arī ne no tukša gaisa. Tas ir tapis no nebeidzamām stundām iedvesmas meklēšanas, un saprašanas, ko es vēlos, lai PRO/X dalībnieki būtu lepni, ka dejo zem mūsu vārda. Plus vēl – es ikdienā atbildu par sociālajiem tīkliem, e-pastiem, ziņojumiem un visu pārējo informāciju, ko jūs redzat. Tas ir ne tikai jāieraksta, bet arī jāizdomā un jāsagatavo.
  • ♥ Tad vēl ir tāda forša – radošā daļa. Plānoju visus video, pasākumus, fotosesijas un citas radošās lietas. Lielu daļu PRO/X kanālā redzamo videoklipiņu, es vai nu esmu pati filmējusi, vai arī pati montējusi. Vairāk jau montējusi. Tie, kuri izskatās kruti – tos es neesmu montējusi (tikko izskaitīju – tikai 13 videoklipiņus no 129 es pati neesmu montējusi un filmējusi).
  • ♥ Tad ir tāda svarīga daļa kā menedžments. Lai mēs varētu dejot ārpus studijas, un viss būtu kā nākas – tur nāk talkā manas menedžera spējas, kuras ieguvu… gadu laikā. Atbildu par to, ka braukājam apkārt, esam redzami plašāk un interesantāk. Diendienā ir neskaitāmas tikšanās par dažādiem projektiem, no kuriem, tikai 50% tiek īstenoti.
  • ♥ Praktiski, es esmu atbildīga par jebkuru no uzņēmuma PRO/X aspektiem.

——————–

Bet, PRO/X nav viss, ko es daru.

Paralēli tam, es veidoju savu brendu – Ieva Biteniece. Tā ir šī mājaslapa, un visi pārējie sociālie tīkli.

Es, kā Ieva Biteniece  –

Esmu rakstniece. Šis blogs ir treniņš manām rakstīšanas spējām. 2018.gada maijā/jūnijā es izdošu savu pirmo grāmatu, un man jau ir padomā vēl divas grāmatas, kuras savā starpā vispār nav līdzīgas. Pirmā grāmata būs vairāk par iedvesmu, otrā grāmata būs par kādu cilvēku un trešā būs diezgan liels šīžīgs sviests. Tuvākajā laikā es nopublicēšu kā un par ko un kāpēc.

Esmu producente. Gan pasākumu, gan video. Vairāk jau video. Un te nāk talkā mani Vlogi, kuri ir treniņš video satura veidošanai. Kā arī tie mani izaicina domāt nedaudz plašāk, pieradina mani pie kameras, kā arī, protams, pārbauda manu pacietību montēšanas procesā.

Vispār video ir tāda ļoti mīļa lieta man. Vēlos vairāk arī režisēt.. un tā nopietnāk. Un būs – BŪS filma! To gan es pati nesaražoju savā prātā – mani pieaicināja komandā! Un, ja mēs nenološosim, gaidiet ielūgumu uz pirmizrādi! Gadi gan būs jāpagaida…  Bet būs! Ja ne šī, būs cita!

Paralēli tam, es piedalos dažādos projektos, mācos augstskolā “Biznesa Psiholoģiju”, lasu grāmatas, plānoju kā mainīt izglītības sistēmu, skatos viģikus, katru dienu iemācos kaut ko jaunu, esmu dabā, apmeklēju interesantus pasākumus, esmu ar ģimeni (mani draugi ir šajā skaitā), ceļoju, daru mājasdarbus un vienkārši esmu.

Nu re, tagad saproti, kāpēc man ir grūti nosaukt savu profesiju?

Ceru, ka tev šis iedvesmoja darīt vairāk!

PRO TIP: Iemācīties noteikt prioritātes. Es zinu, ka jaunībā it īpaši ir grūti to izdarīt, jo draugi ir visa dzīve. Es zinu. Bet tu to vari ! Un, ja draugi būs īsti draugi – tie sapratīs. Dari savu lietu un nākotnē tas atmaksāsies 😊

Lai veiksmīgi,

Ar cieņu,

Ieva.

Foto: Valdis Kauliņš

Atstāj komentāru

@ievabiteniece

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.