Meklējot Diskomfortu

Meklējot Diskomfortu

Jau fakts, ka viena pati ceļoju ar maz līdzekļiem, laika posmā, kad biznesā notiek pārmaiņas un ir nepieciešama mana klātbūtne – to jau sauktu par diskomfortu. Hey, Mani sauc Ieva, un atrodos Losandželosā, lai attīstu sevi un gūtu jaunu pieredzi.

Esot Latvijā, savā komfortā, es neatrodu laiku pašizglītībai. Daudz daru, bet ir tā peldošā sajūta pa straumi – viss notiek, un es tam ļaujos. Un, tas ir mans komforts. Ok, tas viss izklausās pēc attaisnošanās. Vēlos pastāstīt pavisam kaut ko citu.

Jau vairākus mēnešus sekoju līdzi YouTube kanālam “Yes Theory”, kuri izaicina ne tikai sevi, bet arī apkārtējos – izbēgt no rāmjiem un komforta. (Pats populārākais, ko iespējams esi dzirdējis: “Yes Theory” izaicināja Will Smith izlekt ar gumiju… no helikoptera. Ko arī Will pieņēma. Pilns jūķub ar šo piedzīvojumu. Ieskaties!) Tas bija mans sapnis – piedalīties tādā video kopā ar šiem iedvesmojošajiem cilvēkiem. Tieši tā – BIJA! Jo to es piepildīju! Un, ja nebūtu Raitis Beķeris, es to, iespējams, būtu palaidusi garām – tā kā, PALDIES!

Apmēram, 16h pirms, es uzzinu par šo izaicinājumu Instagramā – “Visi, kuri ir LA apkārtnē, tiekamies 5:30 no rīta un dodamies pārgājienā. Vai būsi?”. Es uzspiežu “JĀ”, pat neesot pārliecināta, ka es to varētu darīt, JO:

  • Mājās pēc treniņiem esmu ap pusnakti, un tikai ap 1 naktī dodos gulēt;
  • Jāmostās ir 4 no rīta;
  • Es esmu viena;
  • Tas ir 50km attālumā;
  • Nezinu, kur nolikt mašīnu;
  • Būs auksts;
  • Man bail no nepazīstamiem cilvēkiem;
  • utt,

Bet, iekšā kaut kas kņudina – un es sev atgādinu: Ieva, satikt “Yes Theory” ir tavā LA Bucket listā. Tas, kā tu šobrīd jūties, ir tieši tas, ko tu meklēji – būt diskomfortā. Visi iepriekš minētie punkti rada bailes un nepārliecinātību.

Uzlieku modinātāju.

Tas nozvana praktiski uzreiz. Man viss sāp, vēl ir sajūta, ka gultā ir magnēts, kas neļauj pakustēties, ienīstu visu apkārt. Tās ir nenormālas sāpes – sev pārkāpt pāri. Labi, ka esmu vismaz nedaudz disciplinēta. Pieceļos – duša – ēdiens – un jūtos kā cilvēks. Pat nesaprotu, kā varēju tā iepriekš justies.

Ārā ir melna tumsa. Waze rāda, ka jābrauc 45min un tur būšu 5:32… s##t, es kavēšu! Lecu auto, un lidoju uz norādīto galapunktu (patiesībā, es te neatļaujos pārkāpt noteikumus, tāpēc pareizāk būtu teikt – viegli lidoju)! Šeit, visbiežāk, pārvietošanās notiek pa lielceļiem (freeways), un man par pārsteigumu, pusi no ceļa – pavadīju braucot pa kalna malu augšā. Izradās, ka satikšanās vieta ir gandrīz kalna galā!

Esmu apsteigusi Waze un būšu tieši laikā, bet… braucot klāt, jau redzu, ka visur ir mašīnas, simtiem mašīnas… Tiešām tik daudz cilvēki ir metušies šajā izaicinājumā? Uzreiz jūtos daudz drošāk.

Starpcitu, parkot mašīnu kraujas malā tumsā – bija viena no ekstrēmākajām lietām, ko esmu darījusi.

Pusriksī dodos pie bara! Neesmu vienīgā, kura nedaudz kavē. Tas mierina.

Vēl ir tumšs, apkārt pilns ar lukturīšiem un viņi, galvenie varoņi, jau filmē. Esmu tieši laikā, un kā pievienojos baram, tiek sākta kustība augšā. Esmu tam tieši ceļā – tāpēc dodos gandrīz pa priekšu. Ar mani kopā dodas kameras un Amar, kurš sasveicinās un turpina sirsnīgi sarunāties ar grupiņu no Vācijas. Un šajā barā, ap 300 cilvēkiem, pēkšņi jūtos ļoti labi un brīvi. Priekšā esošais bariņš man pajautā “Are you by yourself?” … “Yeah..” … “Ok, then join us!”. Un tik vienkārši, ieguvu trīs jaunus draugus!

Sarunas par mūsu tautībām, mūsu mērķiem un cik forši te atrasties. Jūtos nomodā vairāk nekā pēdējos gados! Visi smejās, tiek uzlikta mūzika, dejojam, pozējam kamerām, sveicinamies. Esam kopā. Svaigs un spirgts gaiss vēl vairāk sakāpina maņas. Ir jāuzmanās, kur liek soli, jo taka ir pilna ar akmeņiem un nelīdzumiem. Lēkājam no vienas malas uz otru, pa kādam paslīdienam un paklupienam, kas piestāv šai atmosfērai.

Kopumā, kāpums bija ap 15min un ļoti viegls. Apskatos atpakaļ, un mums seko masa ar cilvēkiem. WOW. Mēs tiešām savācāmies. Theory puikas arī ir pārsteigti. Viņi katram iet klāt un pasaka PALDIES par ierašanos. Cilvēki uzreiz viņiem stāsta savu stāstu par to, kā viņi ir te nonākuši (dzīvē nevis kā atbraukuši). Un viņi uzklausa.

Lai gan viņi ir video veidotāji, un šis projekts tiek veidots kā reklāma viņu SEEK DISCOMFORT apģērbu kolekcijai – nevienu brīdi nešķita tā. Kā primāro viņi nostādīja cilvēku un kopējo pieredzi. Pat, ja video neizdotos – tam, ko piedzīvojam bija lielāka vērtība.

Gandrīz galapunktā, YES THEORY padod KATRAM roku, lai tiktu augšā. Tā mēs nonākam uz platformas, kalna galā, virs mākoņiem. Saule lec. Un mēs sākam ar mazu rīta meditāciju. Pieejam pie malas (tā, lai droši, protams), aiztaisam acis, elpojam un atceramies mūsu dzīves ceļu līdz šim. Visi notikumi, kas ar mums ir notikuši, kuri ir saveduši mūs kopā. Novērtējam tos, pasakam – Paldies. Viegls vējš aiznes prom visas problēmas un pārdzīvojumus .Tad mēs ejam un iepazīstamies ar vismaz 6 cilvēkiem. Pēc tam – ejam atkārtoti un jānosauc viņu vārdi (yup, cik bieži mēs patiesi atceramies vārdus?). Tik interesanti, ka apkārt tik daudz zināmi youtuberi, kurus šad tad esmu redzējusi, un re, mēs tagad 6 no rīta stāvam kalna galā un gatavojamies dejot. JĀ – DEJOT! Kurš to būtu domājis?

Tiek uzlikta mūzika! Pirmās 2 reizes noliekam nost telefonus, lai varētu pilnībā izbaudīt šo procesu, un.. DEJOJAM! Es nespēju pat izskaidrot kāda laimes sajūta ir dejot pasaules augšā ar līdzīgi domājušiem cilvēkiem. Lai cik naivi tas nebūtu – šķiet, ka viss ir iespējams! Esmu ārprātīgi laimīga, ka to izdarīju. Pārkāpu sev pāri!

Un tad, mēs, protams, dejojam ar telefoniem, lai mūsu sekotāji redz – cik foršs rīts mums ir !

Vēl katrs Theory cilvēks norunā iedvesmojošu runu, un tas viss ir tik patiesi. Šie cilvēki tiešām dara to no sirds un paši nespēj noticēt, ka viņiem ir tik daudz sekotāji!

Pateicība ir atslēga panākumiem!

Ejot prom, tālu netiekam, jo vajag vēl! Savācamies aplī un dabiski sākās dejošana pa vienam, diviem, pa trīs – kamēr Matt mani neiegrūda apļa vidū, kam sekoja VISI! Visi bija man virsū, mēs smējāmies, dziedājām līdzi, lecām viens uz otra. Tik daudz emocijas pirms septiņiem no rīta!

Šī pieredze man pierādīja tikai to, ka dzīve sākas aiz manu baiļu robežas. Es to zināju. Man tas ir pierakstīts. Bet, cik bieži mēs patiesi pārkāpjam pāri saviem attaisnojumiem?

Noskaties visu video iedvesmai!

Pašas ballītes kadri no 15:27 min

Bet, iesaku skatīties “Yes Theory” vienmēr un visur!

Aizkadri no manis, manā instagram @ievabiteniece – pie Highlights “LA Experience”

p.s. Diemžēl, nepilnas 24h vēlāk, tajā rajonā sākās lielākie Kalifornijas ugunsgrēki tās vēsturē.

Atstāj komentāru

@ievabiteniece

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.